مسابقه حسن تلاوت قرآن عظیم الشان به پیشواز از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور در شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان تدویر یافت.

مسابقه حسن تلاوت قرآن عظیم الشان به پیشواز از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور در شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان تدویر یافت.
سمنگان افغا نستان 
25 سرطان 1398
این مسابقه که از طرف کمیته فرهنگی ودارالانشاء ولایتی تجلیل از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشوربین (10) مدرسه ودارالحفاظ مرکز ولایت در تا لار کنفرانسهای ریاست اطلاعات وفرهنگ راه اندازی شده بود در آن عبدللطیف"ابراهیمی" والی ولایت، شاروال شهر ایبک، ریس اطلاعات وفرهنگ، روسای ادارات، علمای کرام، حافظان کلام الهی، خانمها وآقایان اشتراک نموده بودند.
عبدالطیف "ابراهیمی" والی ولایت سمنگان طی صحبتی گفت: این مسابقه حسن تلاوت قرآن عظیم الشان که به پیشواز از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشوربه راه انداخته شده هدف آن تشویق جوانان به خواندان وآموزش صحیح ودرست قرآن کریم میبا شد، والی ولایت جایگاه قاریان وحا فظان کلام الهی ومکلفیت های والدین را در پیوند به احادیث نبوی وکلام الهی برجسته نموده افزود: ( بخاطری که قرآن عظیم الشان کلام خداوند(ج) است ما وشما مسلمانان به آن ایمان داریم باید دقیق آموخته وبا تجوید آن را تلاوت کنیم ثوابش بیشتراست )
قابل یاد آوریست که از هر مدرسه یک تن و در مجموع ده تن درین مسابقه راه یافتند که با نو قاریه مولوده محصل صنف سیزدهم مدرسه دارالعلوم عثمانیه مقام اول را از آن خود نمود.
از اول الی پنجم در کتگوری بهترین نظر به فیصله داوران این برنامه راه فته ومستحق جوایز وتحسین نامه شناخته شدند واز ششم الی دهم در کتگوری بهتر محسوب شده سپاس نامه را دریافت کردند، که از طرف والی ولایت وساییر اشتراک کننده گان برایشان تفویض شد.
در اخیر والی ولایت ضمن قدر دانی از کمتیه فرهنگی، افزود: راه اندازی چنین برنامه های نورانی ، قرآنی واسلامی خالی از فضیلت نبوده ضمن آنکه جوانان به خواندن قرآن کریم تشویق می شوند به هر فرد مسلمان نیز لازم است که قرآن کریم را یاد گرفته وآن را با حسن وتجوید قرائت کند.
دفتر مطبوعات مقام ولایت سمنگان.